Przejdź do treści
Strona główna » Obszar praktyki » Postępowania sądowe

Postępowania sądowe

Spory sądowe są nieuchronną konsekwencją prowadzenia działalności gospodarczej lub po prostu wynikają z określonej sytuacji życiowej i dlatego prowadzenie procesów sądowych oraz administracyjnych jest jednym z kluczowych obszarów praktyki Kancelarii SKR.

Nasze doświadczenie w postępowaniach sądowych obejmuje sprawy cywilne, gospodarcze, karne, karnoskarbowe oraz sprawy z zakresu prawa pracy.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że wynik procesów sądowych w bezpośredni sposób oddziałuje na pozycję finansową firm oraz osób fizycznych dlatego w ramach Kancelarii SKR wypracowaliśmy metody i standardy pracy, które w połączeniu z wysokim poziomem merytorycznym świadczonych usług pozwalają na optymalne wykorzystanie argumentów, dowodów i procedur sądowych w celu osiągnięcia jak najlepszego rezultatu w sprawie.

Pomagamy naszym klientom rzetelnie ocenić ich sytuację prawną, która automatycznie przekłada się na sytuację procesową. Analizujemy sensowność prowadzenia negocjacji ugodowych oraz wspólnie z klientem ustalamy plan działań i kolejność czynności podejmowanych w sprawie. Wybierając sposób postępowania, zawsze mamy na względzie interesy gospodarcze (finansowe) klientów ponieważ wiemy, że każde postępowanie sądowe wiąże się z czasem i kosztami.

Doradzając klientom w trakcie poszczególnych sporów, staramy się też doradzać w taki sposób aby wykluczyć lub zminimalizować możliwość wystąpienia podobnych problemów w przyszłości.

Naszą fachową wiedzę wspomagamy wyczuciem rynku i doświadczeniem, które zyskaliśmy dzięki współpracy z firmami działającymi z sukcesem w różnych sektorach gospodarki w Polsce i zagranicą.

Zobacz także: Prawo spółek