Przejdź do treści
Strona główna » Obszar praktyki » Sprawy rodzinne

Sprawy rodzinne

Sprawy o alimenty, ustalenie władzy rodzicielskiej, rozwód — Kępno, Oleśnica, Wrocław

Rozwód, ustalenie władzy rodzicielskiej, podwyższenie lub obniżenie kwoty alimentów, przysposobienie dziecka — to tylko niektóre przykłady spraw rodzinnych, przy których może pomóc adwokat z jednego z oddziałów naszej kancelarii adwokackiej w Kępnie, Oleśnicy czy Wrocławiu. Zapewniamy Klientom kompleksowe wsparcie, podchodząc do nich nie tylko z profesjonalizmem, ale też empatią, gdyż doskonale rozumiemy, jak trudne pod kątem emocjonalnym jest rozwiązywanie konfliktów z rodziną w sposób polubowny lub przed sądem.

Dobry specjalista od prawa rodzinnego — adwokat

Sprawy z zakresu prawa rodzinnego zawsze wymagają dyskrecji i taktu, jak również odpowiednich kwalifikacji. Klienci naszej kancelarii adwokackiej mogą liczyć na pełną poufność, obszerną wiedzę, profesjonalne podejście ze strony każdego adwokata, niezależnie od tego, czy wybiorą oddział we WrocławiuKępnie bądź Oleśnicy. Dobrze wiemy na przykład, jak istotne są kwestie takie jak dobry kontakt z dziećmi, które pozostają pod opieką drugiego rodzica po rozwodzie (szczególnie jeśli rozstanie nie odbyło się za obustronną zgodą) oraz jesteśmy w stanie udzielić pomocy w zakresie uregulowania możliwości spotkań rodzinnych na drodze prawnej.

Sprawy rodzinne: adwokat

Wrocław, Oleśnica i Kępno to miasta, w których znajdują się oddziały naszej kancelarii adwokackiej. Mamy doświadczenie w prowadzeniu spraw rodzinnych (m.in. rozwodypodział majątkualimentyustalenie kontaktów z dziećmi) — nawet takich o skomplikowanym przebiegu. Zawsze działamy, mając na uwadze najlepszy interes Klientów, jak również dokładając starań, by zaproponować im najkorzystniejsze w danym przypadku rozwiązania.

Kompleksowa pomoc prawna w obszarze spraw rodzinnych

Pomagamy Klientom, zgłaszającym się do oddziałów we Wrocławiu, Kępnie oraz Oleśnicy, w rozpoczęciu nowego rozdziału życia. Wiemy, że już samo podjęcie decyzji o rozejściu się z partnerem lub partnerką, bywa bardzo trudne, więc dokładamy starań, by zapewnić profesjonalne wsparcie nie tylko w zakresie sprawy rozwodowej, ale też udzielić pomocy w ustaleniu wysokości alimentów czy w sporządzeniu tzw. porozumienia rodzicielskiego, które jest niezmiernie pomocnym dokumentem w sporze o uregulowania kontaktów rodziców z dziećmi.

Profesjonalny adwokat: Wrocław

Podział majątku wspólnego należy do kwestii, których bardzo często obawiają się rozwodzące się osoby — szczególnie jeśli nie rozstają się w zgodzie. Istnieją różne sposoby na wyjście ze współwłasności majątkowej:

  • sprzedaż wszystkiego i równy podział uzyskanych w ten sposób pieniędzy,
  • przyporządkowanie każdej rzeczy z osobna jednemu z małżonków,
  • można też postanowić, że jedna osoba otrzymuje część (lub całość) majątku, ale musi spłacić drugą.

Profesjonalny adwokat specjalizujący się w sprawach rodzinnych może doradzić, które z tych rozwiązań będzie najlepszym wyjściem w danej sytuacji. Zachęcamy mieszkańców Wrocławia, Oleśnicy oraz Kępna, których dotyczy problem podziału majątku po rozwodzie do kontaktu z naszą kancelarią.

Zobacz także: Prawo spadkowe